Konkurs czytelniczy dla klas II, III, IV

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
                                                                                                                                          Wisława Szymborska

W myśl słów polskiej poetki nasi uczniowie przystąpili w styczniu do konkursu czytelniczego. Uczniowie z klas II i III mieli za zadanie przeczytać książkę Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, natomiast czwartoklasiści zgłębiali powieść Frances Hodgson Burnett „Mały lord”. Po feriach dzieci zmagały się z zadaniami konkursowymi dotyczącymi treści przeczytanych lektur. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasy II-III
I miejsce-Wojciech Wódkowski (klasa II a)
II miejsce-Bartek Kroplewski (klasa III a) i Weronika Sobczyk (klasa II a)
III miejsce- Mikołaj Nowaczewski (klasa III b)

Klasy IV

I miejsce – Antonina Brzezińska (klasa IV d)

II miejsce – Tomasz Bieliński i Kacper Cieszyński (klasa IV d)

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i talony na szóstkę z języka polskiego. Dla laureatów pierwszego miejsca dodatkową niespodzianką były słodkie babeczki. Gratulujemy!

J. Kaczmarek, H. Lewicka, K. Zabrocka