Koncert Muzyki Klasycznej – 30.09.2019

Uroczysty Koncert Muzyki Klasycznej zakończył obchody 135-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. W pięknej gotyckiej świątyni rozbrzmiewała muzyka baroku i romantyzmu. Mieliśmy okazję wysłuchać wirtuozowskiej gry Jana Cieszyńskiego na altówce i Filipa Cieszyńskiego na fortepianie. Następnie zaprezentował się kwartet fortepianowy w składzie: Jan Cieszyński – altówka, Victoria Gosiewska – skrzypce, Monika Ryńska – fortepian, Michał Pogorzelski – wiolonczela. Cenne informacje o muzykach, kompozytorach i utworach przekazała nam Natalia Cieszyńska, która poprowadziła to muzyczne wydarzenie. Na koncert przybyli pracownicy,  uczniowie oraz ich rodziny, emerytowani nauczyciele, absolwenci i sympatycy muzyki klasycznej, których w naszym miasteczku jest wielu.

W świecie, w którym tak mało czasu mamy dla siebie, gdzie pędzimy, by sprostać życiu – znalazła się ta krótka chwila na to, by poczuć, co tak naprawdę jest ważne. Piękno i radość jest dookoła i ten koncert uzmysłowił nam, że zawsze będzie trwał wyścig, ale dla takich chwil, gdzie jednoczy się cała, bliska nam społeczność – warto żyć.

To był dzień pełen wspomnień, wzruszeń,  pozytywnych emocji i niesamowitych przeżyć. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i pięknymi kwiatami.

Elżbieta Żukowska

Galeria zdjęć – kliknij