Klasa III a – projekt las.

24 września obie klasy trzecie były na pieszej wycieczce, której celem było świętowanie Dnia Odkrywania Lasu. Wycieczka ta była wstępem do projektu LAS, dzięki któremu uczniowie klasy III a mieli badać właśnie ten ekosystem.

W czasie wycieczki, dzieci na podstawie własnych doświadczeń wykonywały zadania w kartach pracy. Udało im się również wykonać piękne leśne prace plastyczne. Kolejne dni to była praca nad zgłębianiem tematu. Uczniowie poznali warstwy lasu, nauczyli się nazw niektórych drzew i dowiedzieli się, jak radzić sobie w czasie grzybobrania. Ważnym tematem, nad którym pracowali, było odkrycie, dlaczego lasy są tak ważne dla całej naszej planety i co mogą zrobić, żeby je chronić, nawet mając 9 lat.

Na zakończenie projektu dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w Milionerach. Okazało się, że nawet łańcuchy pokarmowe nie mają przed nimi tajemnic.

Galeria zdjęć- kliknij

J. Kaczmarek