KIEDY PRZESZŁOŚĆ SPOTYKA SIĘ Z TERAŹNIEJSZOŚCIĄ I PRZYSZŁOŚCIĄ …..

Co roku we wrześniu Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie obchodzi swoje urodziny. Uroczystości zawsze są ściśle powiązane z Dniem Patrona Szkoły – królem Janem III Sobieskim oraz pasowaniem na uczniów pierwszoklasistów. Niestety w tym roku sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas to zmiany planów, pierwszaczki na swoją uroczystość pasowania muszą trochę poczekać ale Urodziny naszej szkoły – 136 odbyły się. Oprócz rozgrywek sportowych na hali miejskiej dla najmłodszych uczniów, w szkolnej auli odbył się montaż literacko – muzyczny na którym zaprezentowali się nasi uczniowie. Pan Dyrektor Mirosław Narloch przypomniał historię powstania szkoły i nadania jej imienia oraz zaprezentował nam nowe umundurowanie Pocztu Sztandarowego.

Jeśli urodziny to musi być prezent i był, nasi uczniowie otrzymali pięknie wyremontowaną pracownię polonistyczną z muralem, wykonanym przez artystę plastyka. W następnych miesiącach, wyremontowane w podobnym stylu będą pozostałe pracownie. I tak nasza szkoła z tradycjami przekształca się w Szkołę z Przyszłością.

Galeria zdjęć – kliknij

D. Narloch
H. Pietrusińska