Kiedy pomagamy czujemy się spełnieni

Kiedyś ktoś powiedział: „Prawdziwa bieda milczy”. Stwierdzenie to wpasowuje się w dzień 20 grudnia. Nikt się nie dopominał, żądał, a jednak został zauważony. Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Gniewie po raz siódmy zostali uhonorowani „szlachetną paczką. Uczniowie klasy VIIIa, VIa i Vb z uśmiechem na twarzach i śpiewem kolęd zawitali do miejsca, w którym zostali serdecznie przyjęci. Wartość dzielenia się z drugim człowiekiem okazała się 20 grudnia najważniejszym atrybutem uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. W ich przekonaniu króluje myśl, że z każdą paczką dają coś ważnego: troskę, zainteresowanie, nadzieję, akceptację oraz poczucie przynależności.

Galeria zdjęć – kliknij

Mirosława Fandrejewska
Anna Dłużewska
Beata Koszowska
Barbara Gacek-Pek
Elżbieta Żukowska