Jubileusz 135 – lecia naszej szkoły

„Tym kluczem 135 lat temu pierwszy raz otworzono drzwi do naszej szkoły …”- tymi słowami dyrektor szkoły – Mirosław Narloch rozpoczął swoje jubileuszowe przemówienie.

27 września 2019 r. o godz. 9.00 Mszą Świętą rozpoczęły się obchody 135-lecia powstania naszej szkoły. Po uroczystej Mszy Świętej uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście w „królewskim” orszaku przemieścili się do hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, gdzie odbyła się jubileuszowa akademia. Na uroczystości byli obecni włodarze gminy, władze oświatowe oraz przyjaciele szkoły. Ważnym elementem obchodów były podziękowania. Po raz pierwszy w historii przyznano szczególne odznaczenia w postaci  medali JANA III SOBIESKIEGO.

Wyróżnieni zostali:

Pani Hanna Sobierajska – były dyrektor szkoły,

Pani Mariola Plath – była przewodnicząca Rady Rodziców,

Pani Maria Olszewska – skarbnik gminy Gniew,

Bank Spółdzielczy w Gniewie,

Firma Inwest – Kom w Gniewie,

Firma Mikrostyk w Gniewie,

Firma Polmlek właściciel zamku w Gniewie.

Pośmiertnie został uhonorowany medalem Pan Longin Nagórski, były nauczyciel naszej szkoły.

Dodatkowo zostały złożone podziękowania instytucjom i firmom, które w sposób szczególny współpracowały z naszą szkołą.

Podniosłego charakteru uroczystości nadały występy uczniów i absolwentów szkoły.

Obchody jubileuszowe zakończono koncertem muzyki klasycznej, który odbył się 30 września 2019 r. w kościele parafialnym w Gniewie .

Fotorelacja z obchodów