JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI !

30 września 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Po raz pierwszy miał on miejsce w hali sportowej, która znajduje się w nowej części szkoły, oddanej niedawno do użytku. Pod opieką swoich pań: Joanny Kaczmarek  i Natalii Mykowskiej wkroczyli do niej uczniowie klasy I a i I b.  Zgromadzonych rodziców i wychowanków przywitał Dyrektor Mirosław Narloch. Podczas całej uroczystości pierwszoklasiści przekonywali wszystkich zebranych, że zasługują na oficjalnie przyjęcie do grona uczniów szkoły. Udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze i zachowywać się, jak na wychowanków Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana III Sobieskiego w Gniewie przystało. Z pokazem walk rycerskich i tańca wystąpił Jacenty Ordowski z drużyną, który wspomniał o zasługach patrona naszej szkoły i cechach, które warto w sobie kształcić.

            Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie mieczem przez pana dyrektora. Rotę ślubowania składano na szkolny sztandar. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. W tym uroczystym dniu młodzi uczniowie otrzymali również swoje legitymacje szkolne,  upominki, które wręczyły im przedstawicielki władz naszego miasta: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew – Joanna Kamińskai  Kierownik Referatu Społecznego – Joanna Jaskólska oraz medale i rożki obfitości od rodziców.      

            Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Galeria zdjęć – kliknij

         Zespół ds. promocji