„Jedz zdrowo – żyj kolorowo”

W tym tygodniu uczniowie klas I-III brali udział w akcji „Jedz zdrowo – żyj kolorowo”. Omówiony został zdrowy styl życia ze zwróceniem uwagi na prawidłowe odżywianie w okresie dorastania. Uczniowie dowiedzieli się co należy jeść i w  jakich ilościach, jaką rolę pełnią warzywa i owoce, a szczególnie zawarte w nich witaminy. Wspólnie tworzyli piramidy zdrowego żywienia.
Naszym gościem była Pani Danuta Szulc – dietetyk. Poprowadziła wykład na temat propagowania prawidłowych nawyków żywieniowych, ze szczególnym uwzględnieniem codziennego spożywania warzyw i owoców, które oferują organizmowi bogactwo niezbędnych i niezastąpionych składników odżywczych.
Wielką satysfakcję sprawiły dzieciom zajęcia kulinarne. Starsze klasy zamieniły sale lekcyjne w kuchnie masterchefa i przygotowały, począwszy od planowania do podania na stół, pyszne dania i koktajle. Pozostałe klasy także spisały się na medal przygotowując min. owocowe szaszłyki, sałatki, ciasto bananowe czy kulki mocy. Oczywiście mając do zaoferowania takie pyszności nie mogło zabraknąć zaproszonych, ważnych degustatorów – Dyrekcji Szkoły. Z każdej klasy wychodzili z nowym pokładem energii . 

Podsumowując działania: pysznie, zdrowo i kolorowo – sukces! 

Galeria zdjęć – kliknij

Justyna Bałdyga
Maja Bobek