I Gminny Konkurs Matematyczny

15 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny. Do zmagań przystąpiło trzynastu uczniów ze szkół naszej gminy. Laureatami konkursu zostali: Jakub Zyntek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gniewie, Marceli Ostrowski ze  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie oraz Filip Lubiński z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu. W czasie przerwy uczennica klasy czwartej Karolina Zabrocka przybliżyła i pokazała uczestnikom zasady, ciekawostki i ważne elementy z zakresu  speed stacking’u czyli układania kubeczków na czas. Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników matematyki.