GOŚCIE Z UKRAINY

W dniach 1 – 7 listopada gościliśmy w Gniewie i naszej szkole 12 uczniów z Ostroga wraz z 3 opiekunami. Przyjazd zaprzyjaźnionej grupy miał miejsce  w ramach projektu pod nazwą: „Ukraińsko – polski Inkubator – pomysły na rozwój młodzieżowej przedsiębiorczości” i został sfinansowany przez Ministerstwo Młodzieży i Sportu na Ukrainie.
            Ten krótki pobyt był bardzo intensywny i obfity w wydarzenia. Uczniowie z Ukrainy mogli spotkać się z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew Maciejem  Czarneckim, który zapoznał ich z historią naszego miasta i opowiedział o zasadach udanego biznesu. Goście zawitali też w progi naszej szkoły, po której oprowadzała ich dyrekcja. Dzieci zobaczyły nową część szkoły, miały też okazję, by uczestniczyć w zajęciach z robotyki oraz lekcji języka angielskiego. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie zorganizowano dla nich warsztaty plastyczne i dziennikarskie. Zaproszono również do gry miejskiej i aktywnego zwiedzania Gniewu. Podczas projektu uczniowie z Ostroga wielokrotnie spotykali się z gniewskimi przedsiębiorcami. Byli to: Sławomir Urban z Banku  Spółdzielczego w Gniewie, Rafał Śladowski z firmy Investims, odwiedzili też firmę „Fama”.

            Nie obyło się bez atrakcji turystycznych. Goście zwiedzali z przewodnikami Zamek  w Gnie wie i Bazylikę Katedralną pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Tam też wcielili się w rolę dziennikarzy i brali udział w warsztatach w Radiu Głos. Bardzo cenne były spotkania ukraińskiej młodzieży z naszymi uczniami. Integracja obu grup miała miejsce podczas warsztatów muzycznych, gier i zabaw sportowych oraz zajęć z unihokeja i siatkówki.

            Mamy nadzieję, że młodzież z Ostroga wróciła do swojej ojczyzny z pozytywnymi i niezapomnianymi wrażeniami z pobytu w naszym mieście, bogatsza o nowe przyjaźnie i wiedzę. 
Wyjazd naszych uczniów na rewizytę na Ukrainie musiał zostać przełożony ze względu na sytuację pandemiczną.

Galeria zdjęć – kliknij

Ewa Kłos