Goście z Ukrainy w Gniewskiej Jedynce

W dniach 10-15 czerwca br. gościliśmy w naszej szkole Uczniów i Opiekunów ze szkoły w Browarach koło Kijowa. 24 – osobowa grupa już po raz trzeci odwiedziła naszą gminę.

Nasi Goście mieli okazję poznać specyfikę pracy w polskiej szkole, uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach radiowych, plastycznych, muzycznych, fotograficznych, teatralnych oraz fireshow. Uczyli się programowania oraz ćwiczyli swoją sprawność fizyczną na zajęciach karate, fitnesu oraz pływania. Dziewczynki miały okazję poznać tajniki dbania o urodę i makijażu. Zwiedzali Malbork oraz nasze gniewski zabytki.

W czasie pobytu nad naszymi Gośćmi czuwali Opiekunowie- Uczniowie naszej szkoły, którzy bardzo dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków. Powstały przyjaźnie, które zapewne przetrwają do następnego spotkania. Na zakończenie pobytu odbyła się uroczysta kolacja, na której Uczniowie z Ukrainy otrzymali certyfikaty ukończenia letniej szkoły języka polskiego.

Wizyta Gości nie odbyłaby się zapewne, gdyby nie upór i zaangażowanie naszego Dyrektora Mirosława Narlocha i pani Elżbiety Feiner – nauczyciela języka polskiego przy Ambasadzie Polskiej w Kijowie oraz wsparcie Włodarzy naszego miasta.

Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy wsparli nasza szkołę w tym przedsięwzięciu. W szczególności podziękowania płyną do: Urzędu Miasta i Gminy, Referatu Promocji oraz Zamku w Gniewie, Zespołu Szkół w Opaleniu, Hali Sportowo- Widowiskowej, firmy Inwest Kom, Radia Głos w Pelplinie, Studia A, „Baju baj”, Hotelu „Na Wzgórzu”, Restauracji CK, pani Beaty Osiak, pani Mai Głowińskiej, pani Małgorzaty Grabowskiej, pana Kazimierza Maruta, pana Rafała Kwiatkowskiego oraz Nauczycieli i Pracowników szkoły, którzy pomogli w organizacji wizyty gości z Ukrainy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Galeria zdjęć – kliknij

A. Dłużewska
B.Gacek-Pek
K. Zabrocka