Gniewski Pokaz Talentów

28 maja 2022 roku reprezentacja ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, która wygrała eliminacje szkolne – zaprezentowała swój talent w czasie obchodzonego w tym dniu Dnia Dziecka.

Karolina Zabrocka i  Szymon Nowaczewski – uczniowie z klasy IVa, zaprezentowali publiczności swój jakże nietuzinkowy pokaz talentów. Utwór „Piraci” wykonany na pianinie przez Szymona i pokaz speed stacks w rytm tej muzyki z udziałem Karoliny, zachwycił niejednego widza. Należy dodać, iż Sport Stacking to sport polegający na jak najszybszym układaniu kubeczków w tak zwane stosy. Ta dyscyplina jest szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych, gdyż tam zaczęła się jej historia. Od wielu lat jest  popularyzowana również w Polsce, a w sobotnie popołudnie zagościła także na scenie w Gniewie. Układanie kubeczków rozwija zdolności psychofizyczne takie jak: szybkość, zręczność i koordynację ruchową.

Precyzja oraz wielki talent przełożyły się na zajęcie przez naszą reprezentację drugiego miejsca na podium. Uhonorowaniem zwycięstwa był odbiór w dniu 2 czerwca nagrody z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Gniew – Pana Macieja Czarneckiego w obecności Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie – Pani Anny Czyżewskiej – organizatora Konkursu – Mam Talent.

             Gratulujemy naszym uczniom sukcesu!

M. Fandrejewska