Gniewska „Jedynka” w projekcie „Zdolni z Pomorza” w Pomorskiej Lidze Zadaniowej

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie kolejny raz zmierzyli się z konkursem Pomorskiej Ligi Zadaniowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. W zmaganiach wzięło udział ponad  8000 uczniów ze szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Nasi ósmoklasiści odpowiadali na pytania konkursowe z: matematyki, biologii, chemii, przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne. Po pierwszym etapie komisja z Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku opublikował listę osób zakwalifikowanych do etapu powiatowego z:

  • biologii – Cyprian Benyśkiewicz, Kacper Cieszyński, Remigiusz Lubiński, Lena Laśkiewicz (opiekun Mirosława Fandrejewska);
  • chemii – Cyprian Benyśkiewicz, Szymon Bafia (opiekun Mirosława Fandrejewska);
  • matematyki – Filip Kamiński, Marcel Tylman (opiekun Beata Koszowska);
  • przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne – Cyprian Benyśkiewicz, Kacper Cieszyński, Daria Cieślikowska, Ignacy Kopp Ostrowski, Teodor Piekarski, Marcel Tylman (opiekun Kazimiera Cieszyńska).

Przed naszymi ósmoklasistami duże wyzwanie, a także możliwość uaktywnienia swoich zasobów nietuzinkowej wiedzy i zmierzenia się w eliminacjach powiatowych z 642 uczniami z innych szkół w województwie pomorskim. GRATULACJE!!!

https://zdolnizpomorza.pl/index.php/pomorska-liga-zadaniowa

M. Fandrejewska