Gniewska „Jedynka” w Pomorskiej Lidze Zadaniowej

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie kolejny raz zmierzyli się z konkursem Pomorskiej Ligi Zadaniowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. W zmaganiach szkół podstawowych wzięło udział łącznie 6020 uczniów. Nasi uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe z: matematyki, biologii, chemii, przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne. Po pierwszym etapie komisja z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku podała listę osób zakwalifikowanych do etapu powiatowego.

Maria Szmyt – zmierzy się z pytaniami w przedmiotach rozwijających kompetencje społeczne, Julia Janicka,  Blanka Karzyńska, Marceli Ostrowski – zakwalifikowali się z matematyki, natomiast Julia Górska i Oskar Kuberski – zostali wyłonieni do zmagań z biologii. Ponadto Oskar Kuberski będzie reprezentował szkołę z chemii.

Przed naszymi ósmoklasistami duże wyzwanie, a także możliwość uaktywnienia swoich zasobów wiedzy i zmierzenia się w eliminacjach powiatowych z 449 uczniami z innych szkół w województwie pomorskim. GRATULUJĘ!

https://zdolnizpomorza.pl/index.php/pomorska-liga-zadaniowa/658-pomorska-liga-zadaniowa

M. Fandrejewska