„Gniewska Jedynka na 723 urodzinach Gniewu”

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie aktywnie włączyli się w obchody nadania Gniewowi praw miejskich. Poczet sztandarowy reprezentował Szkołę Króla zarówno w czasie mszy świętej, jak i korowodzie na rynek. Z kolei uczniowie z klasy Ia uczestniczyli w uroczystym przecięciu wstęgi przed kamienicą 16/17 na placu Grunwaldzkim, w której będzie mieściło się Centrum Wsparcia Rodzin. Ceremoniału dokonał senator Ryszard Świlski, burmistrz Maciej Czarnecki oraz Łukasz Ogonowski, prezes Stowarzyszenia CAG.
Popołudniowy kontakt ze zwierzętami – alpakami, stał się również niecodzienną atrakcją dla naszych uczniów. Piątkowy dzień 25 września 2020 r. z pewnością na trwałe zapisze się w pamięci wielu z nich.

M. Fandrejewska