GDZIE JEST FELEK?

Czy czytanie książek może być okazją do przeżycia wielkiej przygody? Oczywiście, że tak! Taką mieli uczniowie klasy 2b podczas omawiania lektury Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Wyjaśnianie „zwykłych – niezwykłych” zagadek, którymi zajmował się tytułowy detektyw, to jedno, ale wcielenie się w taką osobę – to dopiero jest świetna sprawa!

          Uczniowie musieli szukać zaginionej figurki Festofelesa i udać się za nim w podróż dookoła świata. W różnych częściach klasy ukryte były zadania. By uwolnić Felka trzeba było je rozwiązać, wykazać się spostrzegawczością, poznawać różne kultury i zbierać kolejne fragmenty tajnego kodu. Przede wszystkim jednak należało współpracować w grupie. Bez tego nie uda się przecież żadna detektywistyczna wyprawa!

          Ewa Kłos