Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

26 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie o godzinie 10.00 rozpoczęły się eliminacje gminne Turnieju BRD, które uroczyście otworzył Dyrektor SP1 – Mirosław Narloch i policjant z Komisariatu Policji w Gniewie – aspirant sztabowy Adam Firyn. Konkurs adresowany był do uczestników z  dwóch grup wiekowych:  grupy I – rocznik 2011 i młodszych  oraz grupy II uczniowie klas: VI, VII i VIII. Trzy zespoły 4 osobowe (grupa I) oraz 7 drużyn 3 osobowych (grupa II) ze szkół w Piasecznie, Opaleniu, Tymawie, Polskim Gronowie, Gogolewie i Gniewie –  musiały w trakcie rozwiązywania testów wykazać się znajomością przepisów obowiązujących w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji ostatecznej 10 maja 2023 roku Gminę Gniew w powiecie będą reprezentowały szkoły, których uczniowie zdobyli zespołowo najwyższą punktację.

Zwycięską grupę I utworzyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie:  Hinz Agnieszka, Nowak Milena, Kroll Paweł, Szramka Filip. Do Tczewa pojadą również uczniowie z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu – jako reprezentanci grupy II w składzie: Barnik Oliwer, Koszczyński Michał, Orzechowski Damian.

Dyplomy oraz upominki ufundowane przez organ prowadzący wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Gniew – Pan Maciej Czarnecki oraz Dyrektor SP1 – Pan Mirosław Narloch.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom bogatej wiedzy związanej z zasadami bezpieczeństwa na naszych drogach!!! 

M. Fandrejewska
A. Brzezińska