Dzień Ziemi w klasach I – III

Jak zwykle 22 kwietnia zaplanowaliśmy obchody bardzo ważnego święta- DNIA ZIEMI. Tym razem odpowiedzialni za to święto byli trzecioklasiści. Uczniowie klas III a i III b otrzymali trudne zadanie, jak opowiedzieć o niełatwych problemach ekologicznych swoim młodszym kolegom z klas pierwszych i drugich i to jeszcze w nauczaniu zdalnym.
Poradzili sobie wyśmienicie. Wzięli udział w lekcjach online i opowiedzieli, korzystając z prezentacji, o problemach z jakimi boryka się nasza Ziemia.
Okazało się, że dzieci mają ogromną wiedzę na ten temat i doskonale rozumieją potrzebę dbania o środowisko, co więcej wiedzą, jak to robić. Swoje pomysły przedstawiły na pracach plastycznych, których część prezentujemy. Uczniowie klas pierwszych i drugich dowiedzieli się co to jest upcykling, i kto to jest Greta Thunberg, która na pewno może być wzorem dla młodego pokolenia, ale i dla dorosłych mieszkańców Ziemi.
To było udane spotkanie starszych z młodszymi, które na pewno zaowocuje współpracą w trosce o środowisko.

Galeria zdjęć – kliknij

Uczniowie klas III a i III b

J. Kaczmarek
N. Mykowska