DZIEŃ OTWARTY

Dzień otwarty – definiujemy jako dzień, w którym osoby zainteresowane mogą zapoznać się z pracą jakiejś instytucji i uzyskać potrzebne informacje. Tak też stało się w dniu 16 marca 2022 roku. Do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przybyli tłumnie Rodzice z przyszłymi pierwszoklasistami. Wszystkich  gości powitała Dyrekcja Szkoły. Rodzice ze swoimi dziećmi zostali zaproszeni do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy trzeciej.

W godzinach od 17.00 do 19.00 w każdym miejscu szkoły rozlegał się gwar ciekawych przygód siedmiolatków. Z wielkim zaangażowaniem nasi mali goście – pod czujnym okiem wolontariuszy, mogli skorzystać z warsztatów prowadzonych przez wyspecjalizowanych nauczycieli. Dużo działo się w pracowni plastycznej, muzycznej, chemicznej. Na sali gimnastycznej mogli również zadbać o ruch fizyczny. W ofercie zajęć świetlicowych zakrólowało nietypowe dmuchanie balonów. Informatycy skierowali do  naszych małych gości ofertę skorzystania z okularów wirtualnej  rzeczywistości. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również miejsce, tzw. „kulinarne”,  w którym nasi milusińscy mieli możliwość ozdobienia smakołyku – babeczki. Uwieńczeniem spotkania była sala nazwana fotobudką. Cała gama nakryć i ubrań  pozwoliła na wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Do sprawnego przebiegu spotkania w dużej mierze przyczynili się członkowie samorządu uczniowskiego, wolontariusze nadzorowani przez swoich opiekunów.  Z całą odpowiedzialnością stanęli na wysokości zadania. Przybyli rodzice mogli natomiast spotkać się z Panem Dyrektorem i Panią Wicedyrektor w kawiarence. W tym neutralnym miejscu padało wiele pytań i zarazem wyczerpujących odpowiedzi.

BARDZO DZIĘKUJEMY za skorzystanie z zaproszenia na dzień otwarty w naszej placówce.

Galeria zdjęć – kliknij

M. Fandrejewska
E. Kłos