Dzień Kropki w świetlicy

W poniedziałek obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie.

Wszędzie gościły kolorowe kropy, kropki i kropeczki. Każdy mógł znaleźć atrakcję dla siebie.  Graliśmy w gry, które nawiązywały do kształtu kropki. Tworzyliśmy prace plastyczne według własnej wyobraźni. Dzięki temu powstała „ekipa Kropersów”. Największym zainteresowaniem cieszyła się kropkowa foto-budka, co widać na załączonych zdjęciach. Przeprowadziliśmy także pierwszy eksperyment z kropkami, który następnie zniknął w mgnieniu oka. Na boisku szkolnym urządziliśmy zawody – która drużyna zbierze najwięcej kropek. Nie mogło zabraknąć kropkowego poczęstunku dla wszystkich. To był kreatywny dzień.

Galeria zdjęć – kliknij