Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

W tym roku, ze względu na pandemię, nie mogliśmy zaprosić ukochanych Babć i Dziadków do szkoły, ale to nie znaczy, że o nich nie pamiętamy. Wszyscy uczniowie klas I- III doskonale wiedzą, że zarówno Dziadek, jak i Babcia w życiu każdego wnuka znaczą bardzo, bardzo wiele. Przede wszystkim to niezmierzone pokłady miłości i wyrozumiałość, niezwykła cierpliwość, ulubione smakołyki, wspólne gry i zabawy, pocieszanie i przytulanie.

I dlatego, z okazji Ich święta najmłodsi uczniowie przygotowali różne niespodzianki. Były „ słoiki uczuć”, kalendarze, portrety, laurki, a uczniowie klas III napisali wiersze. Niech będą one życzeniami dla Was Drogie Babcie i wspaniali Dziadkowie- żyjcie nam długo w zdrowiu i radości.

A oto wiersze dla Was

Wiersz klasy III b

Nasi kochani dziadkowie,
mają dużo na głowie.
Babcia książki ciekawe czyta,
Dziadek ją o zdrowie pyta.
Codziennie razem czas spędzają,
Spacerują i śpiewają.
Na dyskoteki często chodzą,
i prywatki w domu robią.
Nasi dziadkowie są zwariowani,
i bardzo świata ciekawi.
My kochamy ich niezmiernie,
rano, wieczorem, codziennie!
Dziadkowie są wspaniali,
dużo serca nam oddali!
Sto lat, sto lat nasi kochani,
Wiwatujmy razem z dziadkami!

Wiersz klasy III a

Nie lada to gratka!

Dzisiaj jest Dzień Babci,

a jutro Dzień Dziadka.

Babcia zawsze pomoc niesie,

Smakołyki nam przyniesie.

I przytuli kiedy źle.

Zawsze dobrze dla nas chce!

A mój dziadek wciąż majstruje,
zawsze coś wykombinuje.

Albo też ogląda mecz,

bo mój dziadek fajny jest.

Zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej                                                                 Justyna Bałdyga                                                                                                             Maja Bobek                                                                                                         Katarzyna Hejnowska                                                                                                 Joanna Kaczmarek                                                                                                             Ewa Kłos                                                                                                                          Natalia Mykowska