Domowa szkoła III a.

W piątek, 4 grudnia zajmowaliśmy się surowcami naturalnymi, a w szczególności węglem i solą. Uczniowie samodzielnie, w parach lub małych grupach szukali odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania:

Skąd wziął się węgiel, a skąd sól?
Jak wykorzystuje się obecnie węgiel?
Jaką rolę pełniła sól w dawnych czasach?
Co to jest Barbórka?

I chociaż współpraca na lekcjach online nie jest najłatwiejsza, to jednak trzecioklasiści z III a dali radę. Zebrali wiedzę o węglu i soli gromadząc ją w samodzielnie zrobionych lapbookach,  notatkach graficznych, czy plakatach naukowych. Taka samodzielna praca spowodowała, że pod koniec pracowitego dnia znaleźliśmy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.
Teraz zastanowimy się jeszcze nad tym, co zrobić, aby troszcząc się o naszą planetę, ograniczyć zużycie węgla, ale o tym za kilka dni.

Aaaa! Wszyscy w klasie pamiętamy, kiedy jest górnicze święto, bo mamy w klasie swoją Basię, która w piątek obchodziła imieniny.

Uczniowie klasy III a
J. Kaczmarek