Defibrylacja bez granic

24 maja w naszej szkole uczniowie klas I, II i III mieli okazję brać udział w bardzo ciekawej lekcji pod tytułem „Defibrylacja bez granic”. Dotyczyły one udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED oraz fantomów.  Zajęcia poprowadził Pan Tomasz Kordunowski druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniu. Pan Tomek w sposób interesujący opowiadał o krokach jakie powinniśmy wykonywać, gdy zobaczymy osobę nieprzytomną i jak sprawdzić czy tak jest. Dowiedzieliśmy się także jakie informacje należy podać, kiedy wzywamy pomoc. Każdy uczeń wcielał się w rolę osoby widzącej leżącego człowieka. Jego zadaniem było sprawdzenie czy osoba jest nieprzytomna, czy oddycha, zadzwonienie po pomoc z podaniem wszystkich niezbędnych informacji oraz przeprowadzenie resuscytacji. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach. Próba samodzielnego ratowania życia  wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy bardzo Panu Tomkowi za cenną i bardzo praktyczną lekcję.

Galeria zdjęć – kliknij

Paulina Kossecka