Chemiczna przygoda klasy III a

??

Ten dzień zaczął się naprawdę wyjątkowo. Na naszych lekcjach wzięliśmy udział w warsztatach chemicznych, przygotowanych dla nas przez Panią Mirosławę Fandrejewską. Zaproszenie do udziału w zajęciach otrzymaliśmy jakiś czas temu i nie mogliśmy się doczekać, bo jesteśmy wielbicielami doświadczeń i eksperymentów. Trochę przygotowaliśmy się do zajęć, bo chcieliśmy wyglądać jak prawdziwi pracownicy laboratoriów. Niektórzy z nas mieli białe fartuchy, inni gogle, które w pracowni chemicznej przy niektórych doświadczeniach są wręcz nieodzowne. Pani Fandrejewska zapoznała nas z regulaminem pracowni i wprowadziła w świat chemicznej przygody korzystając z multimedialnego profesora Why. Pracowaliśmy w parach. Każda z par otrzymała bardzo dokładny opis doświadczenia, dzięki czemu wszyscy wiedzieli co robić i doskonale sprawdzili się w roli asystentów. To była wyjątkowa lekcja. Wszyscy byli bardzo przejęci i ciekawi, czy nasze doświadczenia się udadzą.  Pozytywne emocje i ciekawość sprawiły, że dwie godziny minęły nam niezwykle szybko. Kiedy później rozmawialiśmy o tych zajęciach podały słowa: „fantastycznie!”, „ekscytująco!”, „ciekawie” , „super, super, bardzo super!!!”. Niektórym podobały się wszystkie doświadczenie, inni mieli swoje wybrane, które wprawiły ich w osłupienie np.: jajko, które wpadło do butelki przez wąską szyjkę, balon, który utrzymał dwie szklanki, lampa- lawa, czy dmuchana przez sodę oczyszczoną rękawiczka. Jednak wszystkich zadziwiło powstanie ognia bez zapałek i zapalniczki. To ostatnie doświadczenie było szczególnie widowiskowe i niezwykłe.

Prawie wszyscy chcą powtórzyć te doświadczenia w domu, bo jak się okazało, chemia nie jest nam obca, mamy z nią do czynienia nawet w naszej kuchni.

Bardzo dziękujemy Pani Mirosławie Fandrejewskiej za zaproszenie i przygotowanie dla nas tak wspaniałych warsztatów. Ta środa, była dla nas naprawdę wyjątkowa!

Galeria zdjęć – kliknij

Uczniowie klasy III a
Joanna Kaczmarek