Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Od września tego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w zajęciach z informatyki, podczas których uczą się myślenia algorytmicznego oraz programowania. Zaczęliśmy od nauki programowania w Scratchu. Wykorzystując min. aplikację PixBlocks przejdziemy do podstaw języka Python, aby zająć się programowaniem w tym języku. Będziemy również uczyć/bawić się budową i programowaniem robotów wykorzystując zestawy Lego WeDo2 oraz LEGO® MINDSTORMS® EV3.
Dla wyróżnienia się w społeczności szkolnej wszyscy otrzymali wspaniałe koszulki. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pokazać się w nich na korytarzach szkolnych i zachęcić innych do nauki programowania.

Galeria zdjęć – kliknij

Aleksander Cieszyński