„Byśmy w życiu mądrzy byli” – Dzień Otwarty w Jedynce

W czwartek, 14 marca br., Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie zaprosiła w swoje gościnne progi przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.  Była to doskonała okazja do zaprezentowania  bogatej oferty edukacyjnej placówki oraz zapoznania z bazą lokalową szkoły. Zgromadzonych gości uroczyście przywitał Pan Dyrektor Mirosław Narloch: „Cieszę się bardzo, że zechcieliście Państwo przyjść i zobaczyć, co dzieje się w naszej szkole. Wiele zmieniło się od września. Wyremontowane zostały korytarze, powstaje nowy kompleks sportowy. Wszystkie nasze działania skierowane są do uczniów, by nauka była dla nich przyjemnością.” Na spotkanie w „jedynce” przybył także Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, który powiedział, że „Pan Dyrektor czyni wiele, by szkoła stała na wysokim poziomie”. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się obecni uczniowie SP 1. Ich występ długo nagradzano brawami. Dla przyszłych pierwszoklasistów przygotowano wiele atrakcji. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia z robotyki i ciekawe zabawy z tabletami. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach plastycznych. Niektórzy z rodziców z nostalgią wspominali swoje szkolne lata, odwiedzali swoje klasy, rozmawiali z nauczycielami. Organizatorzy wydarzenia zadbali także o poczęstunek i przygotowali kawiarenkę ze słodkościami.

Aneta Bartoszek – Pustkowska

Galeria zdjęć – kliknij