BO O NASZYCH MNIEJSZYCH BRACI TRZEBA DBAĆ…

W ramach realizacji innowacji „Lekturki spod chmurki” i omawiania „zwierzęcej” książki w klasie I b zorganizowano dla pierwszaków spotkanie z inspektorami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim. Panie pokazały dzieciom, na czym polega ich praca, z jakimi objawami bezduszności i okrutnego podejścia do czworonogów się spotkały.  Pierwszoklasiści zadawali pytania, wykazywali się też znajomością właściwych zasad pielęgnacji, żywienia zwierząt i ich ochrony. Uczniowie dowiedzieli się też, gdzie można zgłaszać przypadki złego traktowania psów i kotów.

Było to bardzo pouczające spotkanie, które na pewno wspaniale podsumowało szkolną zbiórkę darów dla pobliskiego schroniska.

Ewa Kłos