Bibliocaching – czyli jak w nietuzinkowy sposób zaprzyjaźnić się z literaturą

Z okazji XVIII Tygodnia Bibliotek uczniowie klas nauczania wczesnoszkolnego brali udział w Grze Miejskiej – „Zaczytani w Gniewie”.  Zadanie polegało na odgadnięciu hasła literackiego, którego fragmenty umieszczone zostały w różnych miejscach naszego miasta. By do nich dotrzeć – trzeba było rozwiązać rebusy, krzyżówki i zagadki. W poszukiwaniu kolejnych wskazówek nasi uczniowie pokonali trasę: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna – „alejka” – Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Józefa Hallera – Urząd Miasta i Gminy – drewniany mostek na Wierzycy. W ostatnim miejscu można było odczytać całą zapisaną sentencję poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego: „Trzeba uważać: czas się zbyt łatwo w przeszłość zamienia”, który był patronem gry miejskiej tego dnia i przesłać rozwiązanie wraz ze zdjęciem, które potwierdzało  „dotarcie” do  mety.

            Wiosenna pogoda sprzyjała naszej aktywności. Była to więc świetna okazja do literackiej wędrówki, wspólnej zabawy, integracji klas i zwiedzania najpiękniejszych miejsc Gniewu.

Galeria zdjęćkliknij

 Ewa Kłos