„Baśń o Czarodziejskim Młynku”

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski stanął przed nie lada wyzwaniem. Nauczanie zdalne wykluczyło wiele działań, które zaplanowaliśmy sobie do realizacji w szkole. Mimo to nie poddajemy się, chcemy, abyście czuli naszą obecność i wsparcie.
Po pierwsze, zależy nam byście nas znali i kojarzyli. Uznaliśmy, że Międzynarodowy Dzień Postaci
z Bajek, który obchodziliśmy piątego listopada, będzie doskonałą okazją do pokazania się Wam. Nagraliśmy filmik, w którym zaprezentowaliśmy Wam nas samych, nasze umiejętności czytelnicze, chcieliśmy także zachęcić Was do sięgania po wszystkie książki, nawet te mniej znane.

Wszyscy doskonale kojarzymy baśnie i bajki Hansa Christiana Andersena czy braci Grimm. My do nagrania wybraliśmy mało popularną baśń rosyjską pt. ”Zaczarowany młynek”. Baśń uczy, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet, gdy niewiele się posiada. Natomiast chciwość nigdy nie popłaca.

Zachęcamy do obejrzenia.

S.U. :))