ALETEATR dla dzieci

W ramach realizacji projektu grupa ALETEATR składająca się z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie przygotowała przedstawienie dla dzieci pt. „O królewnie, która z wieży wyjść nie mogła, czyli ostatni dzień kwarantanny”.
Po kilku latach grupa teatralna wznowiła działania, aby w tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii sprawić, że na twarzach dzieci pojawi się uśmiech i to się udało. W bajce pojawiły się postacie znane już  z poprzednich przedstawień m.in. siostry Kopciuszka Barbarella i Beatrycze, Czerwony Kapturek, wilk, a także straszna wiedźma i nasza niezapomniana babcia w kapciach, która tradycyjnie otwiera każde przedstawienie.
Reakcje dzieci na spektakl ALETEATRU kolejny raz utwierdziły nas, że to doskonały pomysł, aby zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie się bawili i chociaż na krótki czas zapomnieli o kłopotach codzienności.
Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Gniew w ramach konkursu „Granty na kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarneckiego”

J. Kaczmarek