AKCJA RÓŻOWA SKRZYNECZKA

W toaletach damskich nowego skrzydła naszej szkoły pojawiła się kolejna „różowa skrzyneczka”. Jej usytuowanie w tym miejscu pozwala na dyskrecję, komfort psychiczny dziewczyny, która ma potrzebę skorzystania ze środka higienicznego. Przypomnijmy, że jest to inicjatywa, która ma na celu walkę z wykluczeniem higienicznymi tabu menstruacyjnym. Zabiega też o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej.

Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze dziewczęta, które potrzebować będą takiego wsparcia w trudnych dniach, poczują się w szkole bezpiecznie i komfortowo. Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz – zostaw, jeśli masz nadmiar! Akcję wspiera Centrum Czystości Zdanowicz.

E. Kłos