Akcja charytatywna ,,Podaj łapę”

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej Nr 1 przeprowadzono akcję charytatywną ,,Podaj łapę” na rzecz bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Starogardzie Gdańskim. Jak zwykle cała społeczność szkolna włączyła się w akcję. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przez dwa tygodnie zbierali pieniądze do puszki. Przynoszono też do szkoły różne rzeczy i karmy dla psiaków i kotów. Zebrano łącznie 900 zł, które przelewem przekazano na konto schroniska a resztę darów zawieziono do azylu – serdeczne dzięki za transport pani Kasi Mioduszewskiej-Firyn i pani Magdzie Szmyt.

W starogardzkim schronisku ciągle przybywa zwierząt. Warunki są znośne, duże zadaszone klatki, lecz w nich smutni lokatorzy, czekający z utęsknieniem na prawdziwy i kochający dom. Wszędzie czysto i schludnie. Pieski przywitały nas radosnym szczekaniem i merdaniem ogonka, ale niektóre nawet nie wyszły ze swoich bud. Kierownik schroniska pan Maciej, super gościu, szacunek wielki. Ciekawie i z pasją opowiadał nam o tym smutnym miejscu. Wszystkie zwierzęta są zaszczepione, odrobaczone, zaczipowane, wysterylizowane i wykastrowane oraz promowane do adopcji. Psy i koty zagubione, porzucone czy odebrane interwencyjnie właścicielom znajdują tu swój tymczasowy dom i czekają na nowy. Schronisko to nie dom docelowy dla bezdomnych zwierząt, ale jedynie przystanek na ich trudnej drodze. Przystanek pomiędzy jednym a drugim domem. Schronisko to miejsce łamiące serducho. Serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom, nauczycielom, dyrekcji szkoły, pracownikom obsługi za wielkie serce.

                                                                                                             Organizatorzy zbiórki

 Zebrano:
– karma mokra 87 puszek
karma sucha 123 kg
– przysmaki 17 szt.
– saszetki 109 szt.
– kiełbasy 7 szt.
– makaron 30 p.
– ryż 8 p.
– kasza 5 p.
– obroże i smycze 23 szt.
– ubranka 5 szt.
– kojec 2 szt.
– koce 33 szt.
– poduszki 8 szt.
– ręczniki 10 szt.
– pościele 16 szt.
– miska 1 szt.
– drapak 1 szt.
– podkłady higieniczne 2 szt.

Kolejna zbiórka za rok.

Galeria zdjęć – kliknij